Hoe verloopt een taxatie van goud?

Nadat je een afspraak hebt gemaakt en bij ons bent, kijken we als eerste stap naar of de items echt of nep zijn. Tegelijkertijd kijken we het karaat na. Dit doen we met een XRF-analyse apparaat, ook wel spectrometer genoemd en met toetswater (chemische vloeistof waarmee we het goud kunnen testen). We sorteren vervolgens alle items per karaat. Eventuele stenen, uurwerken of andere items die niet van goud zijn worden verwijderd (indien u dit niet meteen wilt, kunnen we ook een eerste inschatting maken van het gewicht wat er uiteindelijk af gaat). Vervolgens wordt per karaat het totaalgewicht gewogen en genoteerd. Daarna wordt dit vermenigvuldigt met de inkoopprijs van dat moment (zie onze inkoopprijzen). Als we alles optellen komt daar een totaal uit en zo wordt het goud getaxeerd. Ik zal het nog even gedetaillerder uiteenzetten.

  1. Maak altijd vooraf een afspraak, dit kan het makkelijkste via het "afpsraak maken" formulier.
  2. Als je eenmaal bij ons bent kijken we per item na of het echt goud is en tegelijkertijd kijken we meteen het karaat goud na. Dat doen we in eerste instantie aan de hand van de keurmerken en keurtekens. Als die er niet in staan testen we het goud met een spectrometer (apparaat dat met röntgen het materiaal kan vaststellen) of met toetswater (chemicalien) . We sorteren per karaat goud.
  3. Dan wegen we per karaat goud het totaalgewicht en noteren dat.
  4. Aan de hand van de actuele inkoopprijzen worden de totalen uitgerekend en het uiteindelijke totaal.

Houd er rekening mee dat stenen en dergelijke niet meegenomen worden. Deze verwijderen we altijd voor het wegen. Als je dat wenst kunnen we ook eerst een schatting maken, alvorens het kapot te knippen.

Auteur: Thijs van Dawson Gold 
Specialist in goudinkoop met meer dan 17 jaar ervaring en nog dagelijks actief als inkoper. Deelt graag zijn dagelijkse en jarenlange praktijkervaring.